Papírové čtení, které vás okouzlí

O nás – Pravý domácí čtvrtletník

Čtení Pravého domácího prý mění život k lepšímu. Je-li to tak, posoudíte nejlépe vy sami.

O čem píšeme?

Našimi tématy je vše, co patří do života – rodina, vztahy, děti, zdraví, osobní rozvoj, cestování, vaření, bydlení, zahrada, ochrana přírody, soběstačnost, trvale udržitelný způsob života, charita a spousty dalších…

Máme rádi pestrost, a tak píšeme třeba o tom, jak upéci skvělý borůvkový koláč, jak si vyrobit domácí dekorace, jak pěstovat pravá domácí rajčata, jak udržitelně cestovat, jak pečovat o svůj vztah, jak si dopřát léčivou masáž anebo jak prožívat vědoměji sexualitu. Píšeme otevřeně, nevnucujeme, nehodnotíme, myslíme si, že nic není černobílé ani definitivní. A závěr, jaký si ze čtení odnesete, necháváme čistě a jen na vás.

Kdo jsme?

Za vznikem Pravého domácího stojí novinářka Petra Kruntorádová a grafik Dan Barták, kteří mu v roce 2013 vdechli život a vyslali ho do světa mezi vás. Loni prošel časopis svou největší transformací a z měsíčníku se po deseti letech své existence stal čtvrtletník o 180 stránkách s novou grafickou podobou.

Aktuálně se na jeho tvorbě společně s Petrou a Danem podílí devítičlenný tým a spousty dalších externích autorů a tvůrců. Ti všichni dávají dohromady články, rozhovory, reportáže, recepty, seriály, tipy a nápady, doplňují je fotografiemi a obrázky, které v podobě časopisu každý čtvrt rok můžete nalézt ve své poštovní schránce.

Rozhovory

Jan Vojáček

Nechci už žít v žádné iluzi

Jan Vojtko

Buď hlasem, ne jenom ozvěnou

Terezie Dubinová

Jsme na začátku nového příběhu

Proč píšeme?

Od začátku své existence přináší časopis opravdové nepřikrášlené střípky lidských životů z mnoha úhlů pohledu. Myslíme si, že časopis může být nejen zdrojem informací, ale i prostředkem, jak lidi podporovat, dodávat sílu i naději. Vytváříme místo pro otázky a hledání odpovědí. Nebojíme se otevírat kontraverzní témata, baví nás diskuze i myšlenky, které umí s člověkem pěkně zacloumat. Současně vás dokážeme svými texty pohladit a opečovat v laskavém a milém bezpečném prostoru.

Jak píšeme?

Nečekejte klasický časopis ani novinařinu v té podobě, jak ji dnes známe. To hlavní, co chceme předávat je lidskost a všechny její podoby.

Potřebujeme v dnešní době papírový časopis?

Papírový časopis a možnost reálně ho vnímat a vzít ho do ruky považujeme za benefit, a ne přežitek. Pořád věříme a vy nás v tom utvrzujete, že má papírové médium i v dnešní době a v dnešním světě své místo. Že dotek papíru, šustění stránek, vůně tiskařských barev, všesmyslový zážitek u hrnku čaje nebo kávy jsou moderními technologiemi nenahraditelné.

Co vám čtení přinese?

Tento čtvrtletník “provoní” váš domov skutečně domácími tématy i originální grafikou a snad i vdechne vašemu uspěchanému životu zcela nový, klidný a příjemný pohled na svět.

Opravdovost, lidskost, upřímnost, pravda, autenticita, radost, láska jsou hodně velká slova. Jsou ale podstatou zdánlivě malých a obyčejných osudů a příběhů nás všech. A dozajista i toho vašeho. A tak si pojďme společně povídat a sdílet své příběhy, zamýšlet se, jak smysluplně si život utvářet, jak se ze života radovat, i jak zvládat náročnější období. Každý po svém, autenticky, svojí cestou. Takové jsou i texty, které v časopise najdete. Texty od našich autorů obsahují totiž stoprocentního člověka, se vším, co k němu patří a nic navíc. 

Začtěte se a posuďte sami. Děkujeme, že jste s námi. Bez čtenářů nemá existence žádného média smysl. Tak tu buďme pro sebe.

Jak to vidí Petra Kruntorádová

Rok 2012. Měl to být konec světa, ale pro mě nastal osobní konec „novinařiny“, jakou jsem do té doby znala a dělala.

Uvědomila jsem si, že je spousta věcí, lidí a událostí, o kterých se nějak nepíše. A taky že v souvislosti s přinášením informací pochybuji o slovech objektivita nebo nezávislost. A proto jsem spolu se svým mužem, grafikem Danem Bartákem založila Pravý domácí časopis.

První číslo vyšlo v květnu 2013 a od té doby jedeme na sinusoidě vzestupů a pádů už jedenáct ročníků. Píšeme o věcech, které spojují. Nebo by minimálně spojovat měly. Neradi píšeme o věcech, které rozdělují, a proto u nás nenajdete politická témata. Sníme o světě, kde je lidem dobře a kde umějí těžkosti zvládnout a jít dál. A píšeme o „ostrůvcích“, kde se tak podle nás už žije.

Rozhovory

Simona Babčáková

Jak se v černých dírách rodí něha a laskavost

Jan Rak

Být tím nejsvobodnějším divákem svého života

Marie Tilšarová

Vždycky jsem byla ezo, ale říkali mi, že jsem divná

Satish Kumar

Nastal čas žít na Zemi jako poutníci

Radek Ptáček

Svět ani vesmír nejsou v zásadě špatné ani dobré místo

Helena Máslová

O rovnováze a polaritách

Lilia Khousnoutdinová

Žena mnoha tváří a přesto svá

Tomáš Hajzler

Každý může zaťukat na souseda a říct, pojď na kafe

Nela Boudová

Je lepší mít lásku než pravdu

Karin Krajčo Babinská

Buddha i pornografie pěkně vedle sebe

Jan Budař

Mým povoláním je být renesanční člověk

Pravé domácí rozhovory

Věděli jste, že nás můžete nejen číst, ale i si nás poslechnout?

>> Najdete ZDE <<

Zadejte Váš email, pošleme vám PRAVÉ DOMÁCÍ novinky