Zorganizujte si váš kurz nebo pobyt na místě, které je v souladu s přírodou. Rozhovor

Řada z vás, přátel Pravého domácího časopisu, organizuje i své vlastní semináře a kurzy a hledáte vhodné prostory. Ti šťastní již našli to „své“oblíbené místo. Místo, kde se vaši klienti cítí dobře, kde se o vás dobře postarají a které i myšlenkově souzní s náplní vašeho kurzu. Jedním z takových atraktivních míst je ekologické Centrum Veronica Hostětín. Pozvala nás paní Hana Machů:

Zorganizujte si váš kurz nebo pobyt na místě, které je v souladu s přírodou. Rozhovor

Váš dům prý žije ze slunce?

Ano, to je pravda. Slunce ohřívá teplou vodu i vytápí prostory tohoto pasivního domu. Po většinu roku to stačí, protože dům je postaven tak, aby měl minimální spotřebu energie. Celý provoz domu je ekologický a kromě moderních technologií využívá i přírodní materiály – najdete zde hliněné omítky, slaměnou izolaci, přírodní linoleum a na WC budete splachovat dešťovou vodou. Lidé se v tomto moderním, ale zvenčí i zevnitř přírodou obklopeném domě, cítí příjemně. Máme pro ně 25 lůžek v pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Dům je obklopen Přírodní zahradou – co lidem přináší?

Zahrada, ve které hospodaříme v souladu s přírodou, dodá každé akci tvůrčí atmosféru. Naleznete zde řadu dřevěných zážitkových prvků, prvky přírodních zahrad, venkovní učebnu a také historickou sušírnu ovoce, která podtrhuje jedinečnost naší zahrady. Zahrada vám rozvibruje všechny smysly. Nasajete vůni bylinek, uslyšíte zpěv ptáků, zjistíte, zda jsou již zabydleny hmyzí domečky, ptačí budky nebo třeba ježkovník a vychutnáváte si hostětínský bio-mošt přímo ze sousední moštárny, nebo staré, regionální či méně známe druhy ovoce z přilehlého sadu.

Ochutnali jsme i vaše dobrá jídla…

Vaříme v souladu s naším přesvědčením. Naše domácí kuchyně využívá biopotraviny, fairtradové a lokální produkty i bylinky, zeleninu a „plevele“ ze zahrádky pod oknem. Jídla jsou připravována s láskou a je to na nich znát. Kromě tradičních pokrmů se vaří v naší kuchyni vegetariánská či veganská jídla a umíme připravit pokrmy i dle různých diet.

Kdo k vám může přijet na kurz?

Kdokoliv, kdo chce poznat místo, kde se žije více v souladu s přírodou, místo, jehož návštěvu si nenechal ujít ani princ Charles. Z naší nabídky kurzů a pobytů si vyberou všechny věkové kategorie, rodiny, lidé se zájmem o přírodu, krajinu, ovocnářství, zahradničení, využívání ekologických principů, lidé, kteří si chtějí odpočinout, najít spřízněné duše. S otevřenou náručí však přivítáme i jiné organizátory, kteří hledají inspirativní a kvalitní místo pro svůj vlastní kurz – osobního rozvoje, esoterický, pohybový, jazykový…Rádi vám uspořádáme i setkání, oslavu či svatbu pod starou jabloní.

Čím je váš ekopenzion Veronica jedinečný?

Náš ekopenzion není jen komfortní ubytování, ale hlavně inspirace, rozmanitá příroda Bílých Karpat, tradice i budoucnost - místo, které vás přiměje zastavit se a přemýšlet, vnímat, prožívat... Kromě životní filozofie vycházející z ochrany přírody zde získáte spoustu zážitků z našich doprovodných programů a poznáte krajinu, kterou proslavil román Žítkovské bohyně.

Co dodat na závěr? Neváhejte a rychle si domluvte termín pro váš kurz, ať vše prožijete na vlastní kůži. Můžete přijet i na dovolenou či na některou z našich akcí – podívejte se na kalendář akcí webu www.hostetin.veronica.cz.