Začínáte hubnout? Jděte na to postupně, radí Pavlína Poláková

 

Začínáte hubnout? Jděte na to postupně, radí Pavlína Poláková

Je to jako mluvit do dubu nebo jako ohraná deska. Sportuj, ale odpočívej. Spěchej, ale pomalu. Jenomže my chceme všechno hned a na počkání. Brouzdáme internetem, vzhlížíme ke sportovním ikonám, vysekaným postavám nebo kvalitním výsledkům a chceme taky. Saháme po potravinových doplňcích, trénujeme podle videí na Facebooku a pak to jdeme omrknout k zrcadlu, jestli už náhodou nevyskočil první sval.

Běháme po lese, kontrolujeme tepy a tempo a divíme se, že jsme stále pomalí. Sportovec amatér touží po tréninkovém plánu profesionála a myslí si, že z fleku vydrží dva tréninky denně a za pár měsíců vystřihne závody jako nic. Nevydrží. Ale komu není rady, tomu není pomoci.

[hide]

Pravda je, že se leccos uspíšit dá, ne vždy se ale spěchat vyplácí. Hlava by chtěla, ale tělo může mít na naši horlivost úplně opačný názor. Naložíte mu a ono vás klidně nechá ve štychu s natrženou achilovkou nebo chřipkou. Je to jako pokus o nastartování auta, které roky stálo na místě. Nebo jako když se rozjíždíte v autoškole. Vymáčknete spojku, sešlápnete plyn a ono to s vámi pořádně cukne, i když jste postupovali podle návodu správně. S tréninkem i změnou jídelníčku by se mělo začínat postupně. Radikální změny nejsou přirozené. Z dinosaura se slepice taky nestala ze dne na den, ale potřebovala k tomu pěkných pár řádek let. Seknout se závislostí, kterou může být každodenní kobliha k snídani nebo krabička cigaret, je pro většinu z nás obtížné, bolestivé a stresující. Tak si nechte poradit a jděte na to s (M)mírou.

[/hide]

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/05

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​