7 tipů, jak se zabydlet na dovolené i po návratu domů

Dovolená je časem odpočinku, radosti, relaxování, útěkem od pracovních povinností a místem, kde trávíte čas s partnerem, rodinou nebo přáteli. Jak na ni správně odjet a jakých chyb se vyvarovat po příjezdu domů?

7 tipů, jak se zabydlet na dovolené i po návratu domů

1. Věnujte pozornost tomu, co vás čeká po návratu

Doporučuji odjíždět z čistého domova a poslat si domů pohlednici z cest. Čekají vás doma po návratu dvě překvapení: náruč uklizené domácnosti a ve schránce pozdrav z krásných míst. 

2. Naučte se balit jen potřebné

Ženy si odjakživa balí s sebou více věcí. Většinou se jedná o zbytečnosti, které se ani nevyužijí. Po příjezdu domů se pak kufry a tašky dlouho válejí na chodbě. Zabere to čas a vezme energii, než se uklidí vše zpět do skříní. Zkuste si vystačit s co nejméně oblečením a věcmi. 

Proč si toho brát na dovolenou hodně, když si jedete vyčistit hlavu a odpočinout? Naučte se minimalizovat věci doma i venku.

3. Vyberte si správný pokoj

Dobrý spánek má vliv na klidnou dovolenou. Okna do rušné ulice nebo hlučné restaurace vám mohou pobyt znepříjemnit. I na dovolené by měla postel v pokoji stát v „královské pozici“. To znamená čelem ke zdi, co nejdále od vstupních dveří a výhledem na ně. Dovolená je místem odpočinku, kde by vám mělo být dobře nejenom během dne, ale i v noci.

4. Neskladujte kufr po příjezdu pod postelí

Skladování kufrů a tašek pod postelí doma může znamenat, že jeden z partnerů je často na cestách a zvyšuje se oddělenost ve vztahu. Raději pro zavazadla najděte místo ve skříni nebo komoře, lépe se vám bude spát a žít ve vztahu.

5. Vyvarujte se překážkové dráhy po příjezdu

Dlouhodobé skladování nevybalených tašek na chodbě může vytvořit překážkovou dráhu. Jednak vám doma neproudí ta správná energie, můžete se cítit unaveni a zvyšujete v prostoru pocit chaosu. 

6. Promyslete suvenýry

Není suvenýr jako suvenýr. Než něco koupíte, položte sami sobě otázky: Kolik místa vám věc zabere v kufru? Proč to vlastně kupujete? Kolik to bude po návratu potřebovat vaší péče a místa doma? Není to jen další pracholapka na poličku?

7. Čerpejte z dovolené i po návratu

Po příjezdu z dovolené přichází většinou uvědomění a jiný úhel pohledu. Díváte se na život jinak, více odpočatě, jste klidnější a snažíte se urovnat si i doma vše pro vlastní klid a pohodu. Zbavujete se zbytečných věcí, snažíte se přizpůsobit čas více sobě a rodině.

Pokud máte pocit, že dovolená už je za vámi, vystavte si někde kolem sebe hezké fotky nového místa, kam se chcete podívat. Dovolená se vám tak bude více přibližovat. Získáte motivaci pro další cestu a prostor pro krásné snění.

 

Dovolte si prožít krásné letní dny!

 

Olga, www.olgabu.cz

---

Tento článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2019/08. Celý výtisk najdete elektronicky v PDF v našem e-shopu. Tam také seženete všechny naše předchozí čísla.

Nové číslo PDČ seženete v trafikách GECO Tabák, Inmedia, TRAFIKA a ve vybraných prodejnách Albert (podívejte se mapu prodejních míst). Nejraději vám nové číslo pošleme do schránky přes předplatné