Šťastný blázen aneb Dobrý život s nestabilní psychikou

Dlouhodobě mě sužují psychické obtíže, ale i tak žiju hezký život. A povím vám, jak.

Šťastný blázen aneb Dobrý život s nestabilní psychikou

On-line týdenní sdílený podporující kruh Petry Kruntorádové

22.-28. 02. 2021

Už celé čtvrtstoletí je mojí součástí psychiatrická diagnóza. Zpráva o mém způsobu života? Pozůstatek minulých životů? Neprojevená agrese či kreativita? Cokoli ze jmenovaného může být pravda. Souhrnně tomu ale říkejme – panická úzkostná porucha kombinovaná s depresí.

Žiju s těmi dvěma (tedy panikou a depkou) delší dobu než bez nich. Velmi často je to příšerně těžký. Ale jsou i chvíle, kdy je mi i tak na světě krásně. Zatím jsem se s nimi nedokázala úplně rozloučit (i když věřím, že to v lidských -  a tedy i mých - schopnostech je), ale naučila jsem se je lépe přijímat, nepřehlížet, respektovat a dávat na jejich signály.

A protože současná doba přinesla pocity strachu, úzkosti, paniky a deprese i těm, kteří byli donedávna stabilními držáky, rozhodla jsem se otevřeně podělit o své zkušenosti, jak (pře)žít, když je vám fakt hrozně, jak si odpustit, že berete léky a jak naopak nespadnout do stavu, že léky všechno vyřeší a já nemusím dělat nic.

Můj příběh zatím nemá šťastný konec UZDRAVILA JSEM SE a už nemusím chodit na terapie a brát léky, ale má šťastný průběžný stav PŘIJALA JSEM PROJEVY SVÉ DIAGNÓZY a stále se učím víc a víc chápat zprávu, která ke mně takto skrze mé tělo a mysl přichází. Hledám a nacházím na své diagnóze mnohá pozitiva a dary.

Pokud toužíte dovědět se více o mých životních zkušenostech v této oblasti a posdílet (klidně anonymně) zkušenosti a názory své, zvu vás do uzavřené skupiny, kde se můžeme vzájemně inspirovat, podpořit a obohatit.

 • Nejsem terapeut
 • Nejsem lektor
 • Nejsem odborník
 • Jsem vaše (dost ostřílená) souputnice a nabízím pouze svou vlastní zkušenost.

Jak být šťastným bláznem

22.-28. 02. 2021

Co vás v našem společném virtuálním kruhu čeká?

 • Poslechnete si můj příběh o životě s diagnózou
 • Vysvětlím, v čem si myslím, že jsou hlavní rozdíly mezi psychickou nemocí a blbou náladou.
 • Prozradím, jaké metody mi fungují ve chvílích, kdy je fakt nejhůř.
 • Řeknu vám, co z oblasti klasické medicíny i alternativních metod (kterých jsem vyzkoušela spoustu) pomáhá mně
 • Přidám pár praktických zkušeností a návodů pro ty, kteří žijí s člověkem s diagnózou a nevědí, jak mu pomoci
 • Podělím se s vámi o to, jak přijímám fakt, že většinu svého života musím brát léky.
 • S našimi psychickými problémy si budeme společně trochu hrát, psát si zápisky, malovat a všelijak jinak se snažit pochopit, co nám říkají.

Co vám týdenní kruh naopak nenabídne?

 • Nejedná se o lékařskou péči, ani o odbornou terapii
 • Neposkytnu vám první pomoc v akutním ani chronickém stavu
 • Neudělám vám diagnostiku
 • Nenabídnu univerzální lék, a už vůbec vám neslibuji uzdravení

Petra a Dan

Pár návodů pro ty, kteří žijí s člověkem s diagnózou a nevědí, jak mu pomoci

Jak to bude probíhat?

Každý den bude ve skupině zveřejněno jedno nové půlhodinové video. V něm s vámi budu sdílet své zkušenosti a přidávat drobné úkoly, s jejichž pomocí se ve vnímání nemoci můžeme posunout k lepšímu.

Jednotlivé úkoly (nebo spíše tipy) můžete plnit jen sami pro sebe nebo se s nimi můžete podělit se skupinou.

Kurz bude probíhat v uzavřené facebookové skupině a záznam všech videí bude k dispozici i zpětně.

Den před zahájením kurzu vám pošlu odkaz na skupinu, kam se nedostane nikdo jiný, než ten, kdo si zakoupí přístup do tohoto kurzu. Ve skupině můžete fungovat i pod pseudonymem, jen nám ho musíte po zaplacení napsat.

Bonusy

 • Text mého příběhu Taková normální ataka, který jsem sepsala pro knihu Úzkostný pacient, jejímž autorem je Radkin Honzák
 • Text rozhovoru se mnou pro knihu Královna děsu, jejímiž autory jsou Radkin Honzák, Aleš Cibulka a Agáta Pilátová, která se mnou rozhovor vedla.

KOUPIT

CENA 850 Kč

Šéfredaktorka

Majitelka hlavy, kterou proběhl nápad na založení Pravého domácího časopisu. S toutéž hlavou Petra v předchozích dvaceti letech moderovala na různých rádiích (Svobodná Evropa, Český rozhlas, Evropa 2, Impuls, Frekvence 1, Rádio Junior) i televizích (ČT - Žirafa, Studio 6; Nova - Snídaně s Novou) a všelijak se potulovala světem médií. Dnes má s manželem rodinné vydavatelství. Baví ji učit se od všech inspirativních osob, které se točí kolem Pravého domácího časopisu.

Profil Další články


Objednejte si předplatné
Předplatné