Pravý domácí čtvrtletník 2023 aneb sbírka na Donio

Pravý domácí čtvrtletník 2023 aneb sbírka na Donio
Od  roku 2013, kdy PDČ vznikl, se toho strašně moc změnilo. Všechno se zdigitalizovalo, to, o čem jsme psali a byl to do nebe volající úlet, je dneska normálka v mainstreamových médiích (a je to dobře), papírové časáky krachují jak houby po sluneční výhni a my dva - Petra a Dan -, kteří jsme PDČ založili, jsme zestárli (rozuměj - dozráli), takže máme míň energie a chuti do tvoření než těsně před čtyřicítkou. No a o té šílenosti, které se říká "caschflow" v rytmu měsíčníku ani nemluvě. I sociální sítě se změnily od základů. Před deseti lety nás tu bylo na FB pár a my se tam uměli vyznat. A dneska je tam nátřesk a my, popravdě, nechápeme ani rozdíl mezi storíčkem a reels????????????. A tak jsme se začali chystat na novou etapu. Pracovní i osobní. Vnitřně jsme se s PDČ rozloučili a poděkovali za ten čas. 
  video  
Ale začaly přicházet reakce a zprávy, že i svět, do kterého vstupujeme, potřebuje dotek papíru, šustění stránek, vůni tiskařských barev, všesmyslový zážitek u hrnku čaje nebo kávy. Že i nový svět potřebuje sdílení, vyprávění příběhů, zamýšlení se, sounáležitost, debatování a hledání možností, jak i v tom novém světě žít jako lidi a nezničit si to, co je nejvíc PRAVÉ DOMÁCÍ - tedy Zemi - místo, které když nebude, nebude už ani možnost zamýšlet se, jestli potřebujeme číst texty na čtečce nebo na papíře.
Možná, že i čtenáři (a hlavně čtenářky, to si pojďme přiznat, ať je do genderově nekorektní jak chce - muži nás prostě čtou méně), o generaci mladší než my, potřebují zastavení, sounáležitost a klid, který v sobě nese offlinové médium? Má začátek a konec. Žádné prokliky, žádné reklamy, žádné "mohlo by vás zajímat", žádné upozornění na nový mail nebo smsku. Ohraničení nabízeného. Nic víc. To má něco do sebe ve světě naprosto neomezených možností, kde je možné úplně všechno.
 Doma 
A tak jsme spustili sbírku, která je ve své podstatě anketou. Má svět v roce 2023 zájem o papírové PRAVÉ DOMÁCÍ čtení? Je ho zapotřebí? Je dost těch, kterým udělá radost? Jsme připraveni dát tomu případně opět všechno, co umíme. O nic víc. A spolu s námi i náš tým, redakce, blízcí i vzdálenější spolupracovníci. A když nám řeknete ANO, tak do toho jdem. A když bude odpověď NE, přijmeme tu zprávu s klidem a díkem. A pocitem, že jsme udělali vše.
Naše sbírka nesplňuje takřka žádné strategie, podle kterých se má připravovat. Spustili jsme ji asi v úplně špatný den. připravovali jsme ji asi tak desetkrát kratší dobu než by bylo potřeba. Částka, kterou potřebujeme vybrat, je vzdor tomu až nereálně vysoká, texty, které k tomu píšeme, asi stokrát delší, než je prokázáno, že průměrný uživatel internetu umí přečíst. Ale zase je to z naší strany úplně, úplně čistý????. Takový, jaký to je. A my máme pocit, že tohle svět potřebuje nejvíc. Být takoví, jací jsme. Je to obrovská úleva. A s touto úlevou pouštíme do světa sbírku, která začala na výročí Sametové a na Tři krále NĚJAK skončí. A to "NĚJAK" bude každopádně happyend.????