Ponožky v sandálech, kalhoty v ponožkách. Jaké módní prohřešky vám projdou v Paříži?

Občas se to stane a já i v hlavním městě módy zahlédnu někoho, kdo má pověstné české ponožky v sandálech. Většinou se osmělím a pod nějakou záminkou zjišťuji, jestli je zdejší. Není. Nikdy není. Ponožky v sandálech tu nosí jedině turisti, většinou z Německa. Trendy ponožky v lodičkách, které se letos hojně objevily v opěvované kampani italské značky Miu Miu, tu naopak nevidím skoro nikdy. A to dokonce ani během fashion week, kdy se po Paříži potuluje větší množství mužů s nalakovanými nehty a žen v kloboucích, na kterých by mohli hnízdit čápi, než je tu jinak běžné. Ano, i bez fashion week se to tu hemží módními výstřelky. Zda je to nebe, či peklo, je na posouzení každého z nás.

Ponožky v sandálech, kalhoty v ponožkách. Jaké módní prohřešky vám projdou v Paříži?

Dnes ráno jsem třeba v kavárně viděla mladého muže, který měl své slim kalhoty zastrčené do ponožek. Klobouk dolů, řekla jsem si. To je originální. To by si na sebe jen tak někdo nevzal. Když jsem na straně jeho mohutných tenisek přečetla „Balenciaga“, byla jsem přesvědčena, že se jedná o záměr a že muž je nejspíš typický zástupce obětí módy a gay a že je natolik sebevědomý trendsetter, že klidně nosí kalhoty zastrčené v ponožkách jako výraz své nekonformity s diktátem stylů a elegance. Divoce potištěná košile a kvádro od smokingu podtrhovaly jeho osobitý styl a já jsem obdivně pokynula, když se na mě otočil. Podívala jsem se na ponožky a řekla jsem: very original!

[time-restrict on="2019-10-07"]

Chlapec znejistěl a já z jeho trhaného projevu pochopila, že kalhoty má v ponožkách, protože mu s nastávajícím podzimem byla po ránu zima na kotníky. Tak to mě teda zklamal. Otočil se zpět k baru, objednal si espresso a spěšně, jakoby nenápadně a s potupou vytáhl kalhoty z ponožek.

Mezi všemi výstředními muži, které jsem tu kdy potkala, třímá stále prvenství ředitel školy, na které vyučuji. Samozřejmě gay. Minule kouřil před školou, protože ve Francii je tento hnusný zlozvyk stále ještě in, v nějakém bílém plášti. Zavtipkovala jsem, zda jde dělat vizitu. S předstíraným dotčením mi začal vypravovat, který nadějný mladý návrhář ten originální oděv stvořil, a hladil látku na rukávu. A sám prohlásil, že jeho největší vášní je nosit overaly! To je konec. Potom co všichni muži začínají vypadat jako ženy, protože nosí kalhoty tak úzké, že se dají označit pojmem „legíny“, nás čekají ještě muži v overalech. A pokud je Paříž opravdu Mekkou módy, tak za sebou budou tahat nákupní tašky na kolečkách. Už teď tu s tímto módním výstřelkem mladí muži brázdí aveňůs.

[/time-restrict]

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/10

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

Kamila Boudová je u nás známá jako Falešná Pařížanka. Po tom, co napsala pouze čtyři sloupky o svém životě v hlavním městě módy navzdory vlastním hodnotám, dostala nabídku napsat knihu. A samozřejmě ji využila.

Profil Další články


Objednejte si předplatné
Předplatné