Pojďte nahlédnout do mého ateliéru…

Naše dvouměsíční dvojčátka krásně spinkají… Jsou jako andílci. A já konečně, po pauze díky porodu a sžívání se s mrňousky, beru do ruky štětce, míchám barvy a zase maluji. A opět vzniká dílo plné barev, energie a jistě i odpovědí na otázky mnoha lidí. Jsem ráda, že i rodinný život se dá spojit s tvorbou, a přesvědčila jsem se, že když člověk dělá něco svým srdcem, je mu dopřán dostatek času, energie, podpory okolí a všeho, co je třeba. Už uběhly skoro čtyři roky od narození našich dětí a já stále svou tvořivou stránku rozvíjím a jsem za tuhle možnost realizace mých snů vděčná. Pojďte nahlédnout do mého ateliéru…

Pojďte nahlédnout do mého ateliéru…

Kreativní tvorbě se věnuji snad odjakživa. Posledních osm let nejvíc času trávím malováním obrazů. Začínala jsem kresbou pastelkami, postupně jsem přešla na malbu akrylem na plátno. Většinou do každého obrazu zapracuji minerály, křišťály, růženíny, ametysty, acháty a podobně. Maluji obrazy na míru pro jednotlivce, pro partnery, pro rodinky nebo i pro firmy. Obrazy pak přinášejí energii, radost do života a pomáhají lidem odemykat jejich uzamčená tajemství a pochopit, co se v nich a kolem nich děje. S obrazem začnete vnímat svět jinak, pochopíte nepochopitelné a začnou se vám otevírat dveře nových možností.

Obrazy umí pomáhat

Několikrát do roka také pořádám prodejní výstavy obrazů. Jsem velmi šťastná, že moje obrazy „svítí“ v mnoha zemích světa (v Americe, Švýcarsku, Belgii, Německu, na Havaji). Protože mi denně chodí zprávy od majitelů obrazů, vím, že vše funguje tak, jak má. Když obraz předávám a vidím dojetí v očích, radost, která z lidí jen srší, tak vím, že to je správné. Potom se dozvídám, že lidem vychází lépe vztahy, že se zlepšuje to, co je trápilo, že našli štěstí v životě. To je pro mne největší odměna a děkuji za ni.

Plátno, dřevo, papír

Maluji také obrazy na dřevo, vyrábím uvítací destičky na dveře, jmenovky, krabičky na poklady, šperkovnice, hodiny, krabičky na tužky a spoustu dalšího. Snažím se, aby mé umění nebylo k vidění jen na zdech na plátně, ale aby ho mohli lidé vnímat v běžném životě. Když si půjdou ráno vybírat šperky, když si půjdou v práci zapisovat poznámky atd. Vždy na sebe můžeme nechat působit barvy, minerály a sílu andělských malůvek. Ráda pracuji i s papírem, vyrábím blahopřání s tisky mých obrazů. Je to zase jiné pojetí malby. Protože díky takové drobnůstce, jako je přáníčko, můžete lidem vnést do jejich života světlo a radost. Třeba už dlouho hledali a nevěděli, co si dál počít. Pak dostanou přání, které jim naslouchá a zároveň napovídá. A najednou mohou udělat ten krok…

Poraďte se s kartami

Vydala jsem také dva druhy vykládacích karet. Karty Naplnění štěstí jsou na denní používání, kdy si ráno vyberete jednu kartu a ta vás provází celým dnem. Vy můžete sledovat, jak daný obraz působí a co vám přináší. Karty Barvy – naši průvodci jsou věnovány barvám a jejich energii. Každá karta je věnovaná určité barvě. Vy si můžete vytáhnout kartu pro určitou situaci a s tou barvou pracovat. Barvy se tak stanou vašimi společníky a vy se naučíte používat jejich sílu v běžném životě. Půjdete třeba na důležitou schůzku a vytáhnete si kartu s modrou barvou. Když se budete řídit kartou a vezmete si nějaký doplněk v modré barvě (ať je to šátek nebo šperk), nebo se v mysli zahalíte do této barvy, pak vám celá situace půjde vstříc. A kdyby se náhodou vyskytla komplikace, vy ji hravě vyřešíte bez jakéhokoli stresu.

Andělé jsou všude kolem nás

Další mojí tvorbou jsou šperky, které vyrábím s pomocí drátků, korálků a minerálů. V loňském roce jsem začala používat chirurgickou ocel místo bižuterních komponentů. Opět se snažím používat energii kamenů a barev, aby spolu korespondovaly, a přinesly tak maximum energie a radosti do života svého majitele. V neposlední řadě miluji tvorbu dekorací, miluji souznění barev, doplňků a detailů. Na věnci nebo svícnu nemohou chybět pírka, na znamení, že andělé jsou tu stále pro nás. Díky těmto drobnostem si můžeme denně připomínat, že nejsme sami a máme kolem sebe anděly, ať jsou to naši blízcí nebo andělé nebeští.

Zkuste to také

Společně s Janičkou Hruškovou, patronkou projektu Viva energia, pořádáme jednodenní workshopy Zahalme se do barev. Všichni zúčastnění si na konci dne odnášejí obraz, který si pod mým vedením sami namalovali. Mezi malováním se medituje, relaxuje a mluví o tématech, která jsou pro každou skupinu lidí specifická. Vždy se nám sejdou lidé s podobnými nejasnostmi a zájmy. Výsledkem workshopu není jen namalovaný obraz, ale výrazná práce na sobě a se sebou, která má pozitivní dopad na budoucí dny každého. V letošním roce s touto akcí vyjedeme i do Prahy a Brna a těšíme se na nové tváře, zážitky a prožitky.

Ateliér pro dvě sestry

V Českých Budějovicích máme se „segruškou“ ateliér, kde já maluji a ona fotí. Někdo se ptá, jestli pro nás není obtížné sladit se a nepřekážet si. Ale nemáme s tím problém, ba naopak. Vymýšlíme spolu spoustu společných projektů, a tak se lidé mají u nás stále na co těšit a na co koukat. Moc rády vás u nás přivítáme. Budu se těšit na příjemné popovídání u čaje nebo kávy.

Autorka textu: Jana Roselli

Foto: Pavlína Beritová