Patchwork. Mrkněte na jednoduché, efektní vzory.

Když se zeptáte paní Wikipedie na patchwork, odpoví vám, že se jedná o specifickou textilní techniku sešívání malých různobarevných kousků látek. Zabrousí do historie, kamsi o víc než tisíc let zpět a trochu překvapivě do Číny. Poté zmíní Anglii 17. století, kde mám v hlavě heslo patchwork zařazené já, a neopomene ani ženy amerických osadníků. Právě americké ženy daly patchworku jeden úžasný vynález. Bloky. Čtverce, které, ač sešité z menších kousků, mají jednotný rozměr a je velmi jednoduché spojovat je do větších celků.

Patchwork. Mrkněte na jednoduché, efektní vzory.

[time-restrict on="2019-08-07"]

Na předchozích stranách vám Hanka ukázala, jak na šití vzoru Babiččina zahrádka pěkně s jehlou v ruce. Patchworkové přehozy zachycené na této dvoustraně jsou všechny šité na stroji. Pokud vám připadají složité, nenechte se zmýlit. Jsou šité švadlenkou amatérkou, která sedla ke stroji prvně právě ve chvíli, kdy si umínila, že ušije patchworkový přehoz. Je to už zhruba dvacet let a od té doby jsem se v šití rovných švů, které jsou pro patchwork základem, pocvičila, ačkoli do vyšších švadlenkovských levelů – sukně, kalhoty, halenky – jsem nikdy nepronikla. Zato jsem velmi ocenila výše zmíněný nápad amerických žen. Vzory, které vznikají jednoduchým seskládáním látek a barev do bloků, jsou prostě nádherné…

[/time-restrict]

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/08

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

Pro Pravý domácí časopis fotím – s velkou radostí, píšu – s velkou pokorou a pracuji jako editorka – s velkým nasazením. O co více je v časopise pro čtenáře viditelná stopa fotografa – však fotka má moc povědět nepopsané i nepopsatelné, o to méně jsou rozeznatelné otisky práce editora, který v pozadí dohlíží na správnou délku textů, správné rozlišení obrázků a správné dodržování termínů.

Profil Další články


Objednejte si předplatné
Eshop last minute