Ona je plus a on je mínus. Podpořte polaritu vztahu a probuďte znovu ztracenou vášeň.

V dnešní depolarizované a korektní době je velmi těžké mít vášnivý vztah. Asi to znáte. Chodíte do práce, vychováváte děti, věnujete se svému koníčku a na lásku a sex moc času nezbývá. Večer často padnete do postele úplně vyšťavení, aby ten kolotoč začal ráno nanovo. S tím, jak se svým časem hospodařit, vám neporadím, ale dám vám několik tipů, jak vášeň ve svém vztahu podpořit.

Ona je plus a on je mínus. Podpořte polaritu vztahu a probuďte znovu ztracenou vášeň.

Jak vzniká vášeň

Vášeň vzniká tím, že jsme rozdílní. Jeden z partnerů musí být víc femininní (ženštější) a druhý maskulinní (mužnější). Je to stejné jako u pólu baterie – pokud spojíme dvě plus, neproudí nic, a pokud dvě minus, žádné reakce se nedočkáme.

Vztah potřebuje strečink. Stejně jako potřebujeme mít ohebné tělo, aby bylo zdravé, potřebujeme mít „protažené“ i partnerské prožívání, emoce a sexualitu. Všem je nám jasné, že  tělo bychom měli protahovat i v místech, kde je to trochu nepříjemné, ale v emocích a vztahu se nám do toho už moc nechce.

Dalším problémem je to, že základ, jak ve vztahu fungovat, nám dávají rodiče. Spousta našich vzorců z rodiny se nevědomky projevuje v našem chování a my je s partnerem opakujeme.

Na seminářích vždy vysvětluji, že se nevyplácí mít polaritu v práci nebo s cizími lidmi, pokud s těmito lidmi nechceme navázat sexuální vztah. Polaritu je třeba využívat s rozumem, jinak vám přeroste přes hlavu jako oheň. Kam to vede, vidíme v telenovelách. :)

Na druhou stranu se svým partnerem musíme polaritu vytvářet vědomě. Protože až příliš často padáme do stereotypu všedních dní a láska s vášní se vytrácí.

[hide]

Jak tedy polarita funguje

Ona je plus a on minus. Plus spojujeme s emocemi a minus s rozumem. Říká se, že muž je jako břeh řeky. Ví, odkud a kam vede, kde začíná a kde končí. Žena je pak ta voda. V korytě tak divoká, jak jí to koryto umožní, a tak čistá, podle toho, co do ní vtéká z okolí. Pokud silnou řeku koryto stlačí, ona zdivočí a roztančí se. Spolu bychom našli určitě mnoho dalších příkladů zrcadlících partnerství muže a ženy.

Pravá žena je jako oceán, je láskou. Plynoucí, jemná i divoká. Žena v ženské polaritě je proměnlivá, nestálá, nevyzpytatelná, sexy, živá, smyslná i hluboká. Energie takové ženy je dostředivá. Přitahující. Toto si bohužel mnoho mužů mylně interpretuje jako manipulaci, sebestřednost a žárlivost. Žena však potřebuje mnoho lásky, aby rozkvetla, stejně jako květina potřebuje vodu. Mužný muž se proto musí naučit tuto její vlastnost milovat, zahrnout ji vědomím a láskou a ona se mu pak mnohonásobně odvděčí, stejně jako zahrada.

Pravý muž a pravá žena

Bohužel většina současných žen uvízla v hlavě a k tomuto ideálu má přes věčnou kontrolu sebe sama daleko. Taková žena často neví, jak se pravou ženou stát. Je pro ni mnohem jednodušší přebírat ve vztahu mužské role a nevědomě ji přitahují muži s ženštějším chováním. Inspirovat se na své cestě k vášni může od dalších žen, například v ženských kruzích.

Pravý muž ví, kam jde, kým je a co je cíl jeho života. Žije rozdáváním svých darů. Jednou z chyb, které zamilovaný muž dělá, je to, že odevzdává svoji mužskou sílu ženě. Svoji schopnost rozhodovat a vést nahradí láskou k ženě a dětem, jeho cílem je šťastná žena a rodina. „Všechno, co dělám, dělám jenom pro tebe.“ To je ta největší chyba, kterou muži ve vztahu mohou udělat.

Muž není sexy skrze svoje svaly a dobře upravené vousy, ale skrze pronikavý mužný pohled a zaměřenost, která z něj vyzařuje. S mužností je vždy spojena svoboda.

To nejdůležitější je uvědomit si, že pokud chceme mít ve vztahu polaritu, není třeba měnit svého partnera. Spíš je potřeba ho podporovat tak, aby svoji část polarity mohl rozvíjet.

Každý z partnerů potřebuje hodnotný čas sám pro sebe

Buď o samotě (většinou muž) nebo s lidmi stejného pohlaví. V těchto kruzích pak můžeme sdílet věci, které vztah depolarizují. U žen jsou to otázky okolo emocí, sebehodnoty a lásky, které muže dokážou velmi zaměstnat nebo možná i odpudit. U mužů pak stěžování na cokoliv, mluvení o práci, jakákoliv hra s agresivitou například v bojových sportech nebo jen popíjení s kamarády jsou záležitostmi, které ženu zatěžují a ona pak v muže ztrácí důvěru. Muž by tedy neměl suplovat ženě kamarádku a žena by neměla nahrazovat muži kamaráda.

Přeji mnoho hlubokých zážitků a vášnivých nocí.

[/hide]

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/06

jako součást hlavního tématu čísla Vzpomínky

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

Ví, jak na ženské a má to v popisu práce. Spolu s Denisou Říhou Palečkovou vede workshopy a kurzy, které se věnují vztahům a vědomé sexualitě. Samostatně pracuje už léta s mužskými skupinami. Redaktorky jsou z něj občas tak trochu paf :-). I jejich protějškům se většinou rozzáří oči a uznale pokyvují hlavou, jakmile na něj dojde řeč.

Profil Další články


Objednejte si předplatné
Předplatné