Monika Valentová o lásce k pivu

Fakt, že jsem byla redakcí vybrána jako – cituji: „osoba nejpovolanější k napsání úvodního textu k tématu Pivo“, ve mně vyvolal rozporuplné pocity, které přetrvávají dosud. Nevím, zda se mám cítit polichocena, nebo se nad sebou vážně zamyslet. Ano, jsem žena středního věku a poměrně zodpovědná matka dvou dětí. Ano, máme v redakci i ženy mladší a nespoutanější. Ano, vyskytují se v ní – byť sporadicky – i muži! Má sestřenice situaci lakonicky okomentovala slovy: „To je smutný.“ Inu tak. Uvědomila jsem si, že redakce PDČ je vše, jen ne mainstreamová, a přijala zadání jako roztomilou anomálii. Navíc, jak se tak dívám, má úvodní stížnost už čítá něco přes 500 znaků včetně mezer, takže ještě pár košatých laických vět a už se, milý čtenáři, dostaneš k tomu podstatnému. PIVU.

Monika Valentová o lásce k pivu

Někteří lidé se rádi kastují. Na kočkaře a pejskaře, applisty a androidisty, pivaře a vinaře… Mně jsou značky fuk, mám ráda kočky, psy, pivo i víno a myslím, že ideální je nechat jednotlivé elementy existovat v ladné symbióze.

[time-restrict on="2019-09-07"]

Zatímco víno rozjitřuje, pivo konejší. Zatímco k tanci a zpěvu u cimbálu volím vínečko bílé, když sesednu v parném létě z kola, lepší iontový nápoj než točenou desítku neznám. A první doušky z orosené sklenice jsou – nebojím se to napsat – SLASTNÉ. Lámu si hlavu, proč takový vizionář jako Jára Cimrman ke svému legendárnímu výroku „Chlast – slast“ došel až po osmém pivu…

O prázdninách jsem byla na exkurzi v Zámeckém pivovaru Frýdlant a během degustace si potvrdila, že nejvíc mi chutná světlý ležák, pořádně hořký, a to je tak všechno, co „nejpovolanější osoba v redakci“ zvládne sdělit. Jen si ještě na závěr neodpustím otřepaný fórek. Na zdi vinného šenku visela cedule se známým rčením „IN VINO VERITAS. Pod nápis kdosi tužkou připsal: In pivo taky!

[/time-restrict]

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/09

jako součást hlavního tématu čísla Pivo

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

Monika je novinářka, moderátorka a také dlouholetá kamarádka matky časopisu Petry Kruntorádové, kterou poznala na studiích žurnalistiky. Takže tak nějak přirozeně vyplynulo, že bude pro Pravý domácí NĚCO tvořit. Od prvního čísla píše pravidelně fejetony, tu a tam rozhovor a poslední dobou stříhá a lepí koláže, což ji náramně baví. Fejetony Odvrácená strana matky vyšly v r. 2016 knižně, knížka se líbí, a to Moniku baví také. Ještě ji baví její dcery Rozárka a Viktorka, kocouři Cipísek a Simba a manžel Martin, který její fejetony ilustruje. Prý rád. Moničiným koníčkem jsou aromaterapeutické masáže a společenský tanec.

Profil Další články


Objednejte si předplatné
Předplatné