Léky z placenty, osobní zkušenost

Svoji placentu jsem viděla, až když se mi narodilo třetí dítě. Do té doby vždycky jen vyklouzla ven a byla pryč. Po první zkušenosti porodu placenty jsem se na ty ostatní pokaždé těšila. Bylo to takové závěrečné teplé pohlazení míst, kterými se narodily mé děti. Definitivní ukončení fyzického spojení. Alespoň tak to cítím já. Pamatuji si, jak jsem na ni po posledním porodu před třemi lety zírala a nevěřila svým očím. Chápu, že to v mysli každý nemusí mít nastavené stejně, ale placenta je podle mě překrásná. Devět měsíců se stará o to maličké, co máme v sobě. A může se starat i dál. Já to zkusila, stejně jako se to dělalo kdysi a jsem ráda.

Léky z placenty, osobní zkušenost

Na zdraví!

Po porodu mi moje porodní asistentka udělala z placenty koktejl. Chcete recept? Před časem jsme si v redakci dělali legraci, že bychom mohli doplnit rubriku Což takhle dát si… Ale receptů by asi nebylo moc, tak připojuji jen ten na koktejl. Kousek čerstvé placenty (cca 2 cm3) důkladně domixujeme s banánem, pár jahodami a zhruba třemi dcl rostlinného nápoje (mandlového, kokosového atd.) Já se tehdy ptala, jestli tam ta placenta opravdu je, protože na chuti to cítit rozhodně není. Co to s vámi udělá? Placenta je doslova napěchovaná hormony v té nejpřirozenější možné podobě. Vždyť si je vyrobilo vaše vlastní tělo. Obsahuje mimo jiné i železo a vitamíny. Pomůže vám tedy se přirozeně a rychle zotavit po porodu.

[hide]

Usušit a zmrazit

Z poloviny placenty mi asistentka nakrájela malé kousky, které jsme usušili v sušičce. Dále namleli na prášek. Uchovávala jsem ho v mrazáku a podávala jsem lžičku během šestinedělí pokaždé, když jsem cítila, že mi dochází energie nebo na mě šel splín. A opravdu to pomáhalo. Pokud bych si ale mohla vybrat znovu, nechala bych si prášek zpracovat do formy kapslí. Přiznám se, že v této naturální formě mi to trochu vadilo.

Homeopatika

Také jsme odebrali kousek, který jsme naložili do lihu a můj homeopat mi zhotovil homeopatický lék pro pozdější použití. Moje dcera Stela ho má vyrobený ve vyšší potenci. Zjednodušeně řečeno, nás homeopatický lék z vlastní placenty dokáže uvést do “továrního nastavení”. Pomůže i při závažných životních situacích a to nejen svému majiteli a celé pokrevní rodové linii stejného pohlaví.  

Na památku

Dostala jsem i malý talisman ze stočeného pupečníku. Je usušený a vedle vzpomínek na první chvíle mých starších dětí z porodnice vypadá... Doplňte si každý sám.  Zbyla ještě velká část. Tu jsme uchovali v mrazáku a když přišel čas sázení stromů, tak jsme na ni zasadili ořešák královský do rohu naší zahrady.

[/hide]

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/03

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

Zuzka naskočila do projektu s názvem Pravý domácí ještě předtím, než vůbec vznikl. Nejdříve měla na starost naši fanouškovskou základnu na facebooku, kterou vypiplala a věnovala jí péči. Zkusila si i psát a zalíbilo se jí to. Do budoucna by chtěla psát víc. Zajímá se o témata jako jsou udržitelné stavitelství, permakultura, přirozené porody, divoké bylinky, zdravé a udržitelné stravování, přirozená péče o děti a techniky duševního rozvoje.

Profil Další články


Objednejte si předplatné
Předplatné