Jak se propojit aneb Základy vědomého milování

Sex je ohromná kapitola a můžeme o něm mluvit snad nekonečně. Nelze ho vměstnat do jednoduchých pouček, to je stejné, jako kdybych měl celý oceán narvat do krabičky od sirek. Sex je nejhlubší propojení mezi mužem a ženou. Může být zároveň nejvíc zraňující i nejvíc podporující. Vede nás do hloubky, ale může nás i oddalovat…

Jak se propojit aneb Základy vědomého milování

Holky to mají jinak

A zase si zopakujeme základní pravidlo, prostě ženy se od nás mužů setsakra liší. Takže bacha na věc, ženy a muži mají i v sexualitě každý úplně jiné cíle. Naším cílem je, pánové, obvykle ejakulace, že? Ale co to vlastně je? Vzniká intenzita, která se zvedá, zvedá, zvedá, až se to nedá vydržet. Intenzita v mužském těle přejde do elektrických záchvěvů a pak dochází k ohromnému uvolnění, k prázdnotě.

Pro ženské tělo není sex jenom penetrace, zvedání, intenzita a pak uvolnění. Pro ženu odráží sex celý vztah. Jak se na ni muž dívá, jak ji slyší, jak ji cítí, jak se jí dotýká. A mnohem důležitější je pro ni, jestli muž cítí, jak se zrovna cítí ona, než to, co zrovna muž dělá. Pro ženu je sex něco mnohem hlubšího než pro muže. Dokonce se říká, že ženské tělo je pro sex mnohem lépe uzpůsobené než tělo mužské.

Sex tři hodiny?

Když řeknete muži, ať si představí, že bude souložit tři hodiny, tak řekne: „To nejde, to je strašně dlouhé.“ Zatímco když řeknete ženě, ať si představí muže, který se s ní vydrží milovat tři hodiny, tak řekne: „To je úžasné, konečně bych dosáhla nějakých zajímavých stavů.“

Ženské tělo je mnohem víc přizpůsobené potěšení a živosti. Na druhou stranu je v něm mnohem víc restrikcí. Žena přemýšlí o tom, jak vypadá, jak se u toho cítí. Je pro ni důležité, co si o ní kdo myslí, jak vypadá prostor, kde se bude milovat, jaká je tam teplota. Všechny tyto věci jsou pro ni součástí milování. Pro muže je sex mnohem jednodušší. „Prostě někoho sbalím.“ Nebo: „S někým chodím, mám sex.“ V ženském těle se toho děje mnohem, mnohem víc. I když zopakujete stejný scénář se stejnou ženou, pokaždé to bude jiné.

Ve spojení pět minut denně

Spousta lidí hledá čas na sex. Nestíhají. A také hledají vzrušení. Když byli mladí, bylo normální, že se vzrušili, pak se spojili a bylo to úžasné. Ale pokud žijete normální život, tak na tenhle typ sexu si uděláte prostor tak jednou za dva, za tři měsíce, třeba na dovolené – takový živý, pěkný, divoký sex.

Moje rada je jednoduchá: zkuste být každý večer pět minut spojeni. Prostě jenom spojte penis a vagínu dohromady a chvíli spolu ležte. Nechte to být. Nedávejte si žádný cíl. A co je důležité, nemusíte být oba vzrušení. Je zjištěné, že naše sexuální orgány určitým způsobem chemicky komunikují. Je to skrze žlázy s vnitřní sekrecí, skrze hormony, skrze vůně, které se vypouštějí ven. Když se spojí penis s vagínou, tak šťávy přecházejí navzájem do obou a ti dva se vylaďují jeden na druhého. Když se každý den takhle spojíte, jdete mnohem víc partnersky do hloubky, je tam mnohem víc porozumění.

Fungují lžičky a nůžky

Tak dobrá, nemusíte se spojovat každý den, může to být třeba jednou týdně. Ale opravdu jde o to spojit se a být spolu sexuálně. Pokud se vám to nedaří, penis je hodně měkký a vagína není připravená, stačí jenom přiložit tyto orgány na sebe, dát penis tzv. do předsíně a udělat tzv. lžičky. To znamená, že žena leží na boku vepředu, muž zezadu a zalžičkujete se.

Druhá poloha, která je krásná, jsou nůžky. Jste jakoby ve lžičkách a jenom prostrčíte nohy a přitulíte se jeden k druhému. Žena se pootočí k muži, on ji může hladit na prsou, v obličeji, může jí vyjadřovat hodně lásky. A právě takové spojení, fyzické v intimní oblasti a zároveň láskyplné propojení obou bytostí, vytváří velmi hlubokou, přítomnou vztahovou energii. Spokojení jsou oba. Nabíjejí se. Moje zkušenost je, že ženy, které mají takovéto intimní chvilky s muži, se pro sex mnohem rychleji otevírají.

Příprava na ohňostroj

V Kámasútře je popsaná jedna stará tantrická technika, kdy se dva milenci k sobě týden přibližují. První den se jenom vidí, druhý den se dotknou a jdou spolu ruku v ruce na výlet nebo někam na procházku. Třetí den se začnou hladit, objímat, líbat. Čtvrtý den spolu přespí nazí v posteli. Pátý den k sobě jenom přiloží intimní orgány. Šestý den už se propojí a jenom se velmi pomalu pohybují. Patnáct minut jde penis dovnitř a patnáct minut ven. A teprve sedmý den dojde k tomu, že se pomilují – propojí se, nekontrolují se, dojde k tomu nejživějšímu milování, které může být. Je to úplně nabité celým tím týdnem a na konci dojde k ohňostroji obou dvou.

Ví, jak na ženské a má to v popisu práce. Spolu s Denisou Říhou Palečkovou vede workshopy a kurzy, které se věnují vztahům a vědomé sexualitě. Samostatně pracuje už léta s mužskými skupinami. Redaktorky jsou z něj občas tak trochu paf :-). I jejich protějškům se většinou rozzáří oči a uznale pokyvují hlavou, jakmile na něj dojde řeč.

Profil Další články


Objednejte si předplatné
Předplatné