Časopis se původně jmenoval jinak. Asi by se vám to nelíbilo

Rok 2012

Časopis se původně jmenoval jinak. Asi by se vám to nelíbilo
Petra s Danem pořádali soutěž EkoBioRodina, v dubnu byli na Festivalu Evolution (tehdy to byl ještě Biostyl) v jednom stánku společně s Bránou k dětem. Ta bio-eko-alternativní témata je zajímala.

Petra v listopadu 2012 na Dana: "Dane, co kdybysme začali vydávat nový časopis, který by byl o těch věcech, co nás zajímají?"

Dan: "To je ale pěkná blbost, vydávat v dnešní době časopis, když na stáncích jsou jich tisíce."

Petra na to: "No ale tak se nad tím zamysli - mohli bysme psát o věcech, co nás zajímají a nikdo o nich nepíše. A dělali bychom něco, co nás bude bavit a bude mít smysl…"

No, Chtělo to čas, ale postupně té myšlence propadl i Dan. Původní název byl Roh Hojnosti (symbol bohatství a hojnosti původem z řecké mytologie) s podtitulem Pravý domácí časopis.

Rok 2013

V lednu proběhlo v prostorách Country Life první představení časopisu a už tam byli důležití lidé, základy našeho týmu. První číslo mělo vyjít v květnu - měsíci lásky a práce. :-) A pak jsme tvořili, přemýšleli a dohadovali se, jak by ten časopis tedy vlastně měl vypadat. Zjistili jsme, že jméno Roh hojnosti se nám všem úplně nezamlouvá, a tak se z původního podnadpisu "Pravý domácí časopis" stal hlavní název. 1. května 2013 vyšlo úplně první číslo. V divadle Kampa pak 15. května Yellow sisters časopis pokřtily. A divadlo bylo k naší radosti docela plné.

A časopis šel do světa a hledal si svoje vlastní cesty k dalším lidem. Protože my neumíme ani marketing ani PR, mohli jsme jen napjatě čekat, jestli ta myšlenka někoho osloví a bude mít smysl časopis vydávat pravidelně. Ukázalo se, že ano - 9. září vyšlo číslo dvě, do konce roku ještě trojka a čtyřka a od roku 2014 jedeme měsíčně.

Dan ke grafice: myšlenka jak uchopit PDČ musela zrát. Hrál jsem si v počítači s písmenkama a čtverečkama, ale stále to nebylo ono. Pak jsem si šel k dětem podívat na film Vzhůru do oblak a při závěrečných titulcích mi to docvaklo, že to je přesně ono. Schválně se můžete podívat.

Někdo může být zklamaný, že náš časopis je graficky jinde než jeho filmová inspirace, ale ono je to logické. V časopisu potřebujete něco sdělit, nacpat tam mnoho písmen a pak na grafiku nezbývá tolik místa, někdy je to takový boj redaktorů s grafiky :-).

A obálka? Vzal jsem svůj starý sešit, co mi sloužil jako zpěvník, naskenoval ho a bylo hotovo.

https://www.youtube.com/watch?v=uenfoeLsCxg