Energie jsou všude kolem nás aneb Jak mi pomohly virgule

S energeticko-informačním vyzařováním Země, které sice není vidět, ale je všude kolem nás, jsem se poprvé vědomě setkala na permakulturním kurzu Jardy Svobody. Jarda nás učil měřit, kde se daří stromům a kde bychom neměli spát či si stavět dům… Chodili jsme s virgulemi po louce, a aniž bychom cokoli úmyslně udělali - ťuk, ťuk, ťuk - ohnuté svářečské dráty ťukali v našich rukou o sto šest při každém překročení té které síly. To prý naše tělo reagovalo změnou napětí na průchod energie, aniž bychom to přitom my byli schopni vědomě vnímat. Ne všichni tomu věřili, přesto virgule ťukaly. Všem. Do jednoho.

Energie jsou všude kolem nás aneb Jak mi pomohly virgule

Po návratu domů jsem hned přeměřila ložnici, otočila postel o devadesát stupňů a konečně se pořádně vyspala. Změřila jsem i, že na zahradě nám vede sv. Jiří, hlavní zemský meridián, a že jeho křížení je, jak jinak, přímo pod obrovským dubem. Pak jsem ještě tu a tam něco oťukala u známých a na výletech, ale postupně jsem virgule někam založila a pásmové záření z mého vědomého života zase vymizelo. Až do doby, kdy jsem se přestěhovala a měsíc nemohla spát.

Nešlo mi soustředit se na práci, byla jsem celkově podrážděná, nechápala jsem, co se se mnou děje. Nakonec jsem zase vyštrachala ty ohnuté dráty… a byl tam! Sv. Jiří, respektive jeho interference, Ley linie, se mi táhla přímo přes postel a noc co noc mě vysávala. Přestěhovala jsem se na gauč a kontaktovala Karola Gúgyelu, který učil měřit Jardu Svobodu, abych o zemských energiích zjistila něco víc.

První setkání naplánované na loňské Vánoce v Praze nevyšlo. „Karol, nestíhám,“ psala jsem mu na poslední chvíli.„Nic se neděje, já jsem věděl, že se tentokrát nesetkáme,“ odpověděl mi. „Měli jsme se potkat ani ne kvůli článku, ale abych vám pomohl v něčem jiném!“ dodal tajuplně. Obratem jsem mu mailem poslala datum svého narození, na které se ptal, s tím, že nabízený horoskop raději nechci. A najednou, jako když utne. Karol přestal reagovat na maily i sms. Co proboha z hvězd vyčetl? Párkrát jsem mu ještě napsala - marně, až jsem po pár měsících pustila téma zemských energií z hlavy. Teprve před pár dny mne napadlo: „Je správný čas.“ Druhý den nato, aniž bych Karola jakkoli kontaktovala, přišla smska: „Jak se daří?“ Setkali jsme se před hodinou, narychlo, neměla jsem ani diktafon ani foťák. A tak pro vás teď píšu článek o pásmovém záření, ještě plná dojmů z toho zvláštního muže, který ho umí měřit, i z našeho dostaveníčka u Vltavy, tekoucí vody, která má prý schopnost čistit, ale při dlouhodobějším pobytu člověka vyčerpá…

Neviditelné energie Země

Karol ladí lidi. Dostává je do rovnováhy psychické i fyzické, zbavuje starých programů a traumat, tříbí jim jídelníček. Během let praxe ale zjistil, že někdy, ať dělá, co dělá s jejich nitrem i tělem, někoho se mu vyladit nedaří. A proto se začal zajímat i o prostředí, ve kterém lidé žijí. S prostorem kolem sebe totiž neustále komunikujeme, jsme s ním spojeni a má na nás vliv. Pokud tedy místo, kde žijeme a spíme, není v rovnováze, nejsme v ní ani my. Někdy přitom stačí místo prášku na spaní „jen“ otočit postel.

Homogenita nabíjí

„Kvalitu energie prostoru,“ vysvětluje mi Karol Gúgyela, co vlastně svými virgulemi a dalšími zařízeními měří. Přitom mě vede zdánlivě náhodně podél řeky stále dál, odmítá mé návrhy, že si sedneme už tady, až dojdeme na molo, se kterým je konečně spokojený. Připadá mi, že i já cítím tu příjemnou energii tohoto místa. Utváří ji prý energeticko-informační linie Země (cosi jako neviditelná síť různě nabitých čar), také zlomy pod povrchem, vodní prameny, elektrosmog, ale i události z minulosti.

Sedáme si na břeh řeky a povídáme si o tom, že odpočívat, spát a bydlet je pro člověka ideální na místě, které je celkově homogenní, kde jsou v rovnováze kosmická a zemská záření. „Nelépe se cítíme v přírodě, kde naše tělo koheruje s prostorem,“ vysvětluje mi Karol. V čistém prostoru necítíme rozpor, můžeme odpočívat, získáme z něj nejvíce energie. Naopak „upírské“ prostory, s narušenou homogenitou, s otisky závažných událostí a s kosmickými kanály, nás vysávají. „Když je člověk unavený, nic nefunguje.“

Husté prostory

Energie některých prostorů by se dala podle Karola krájet. „Člověk tam vstoupí a dostane facku,“ popisuje, co cítí, když vejde do bytu, kde žije člověk úzkostný, vystresovaný, který není emočně v pohodě. Ten dokáže kolem sebe zahustit komunikační kanál se Zemí, tzv. linie Hartmanna, až na půl metru, zatímco běžně se tyto linie, vedoucí od severu k jihu a od západu k východu, vyskytují po necelých dvou metrech. Pak v podstatě není možné umístnit si spaní mimo křížení Hartmanna, což může způsobit po delší době i řadu zdravotních problémů.

Na druhou stranu jedinci, kteří jsou vnitřně v rovnováze, tento emoce ovlivňující kanál nemusí vůbec řešit. Těm se díky jejich vlivu mohou linie dokonce rozestoupit na širší vzdálenost, takže se mezi ně vejde pohodlně i manželská postel…

Na Svatém Jiří, nespí ani štíři

Stejně orientovanou síť, ale méně hustou, opakující se po desítkách metrů, tvoří různě energeticky silné linie sv. Jiří. Jsou většinou široké tři metry a při krátkodobém pobytu dokážou člověka nabít. Spát se na nich ale také nedá. „Jako zajíc,“ popisuje neklidný spánek na těchto liniích Karol. Sv. Jiří prý mění naši polaritu a my se mu nevědomě stále bráníme. Také způsobuje cukrovku a vysoký tlak. Odjakživa se prý na něm ale umisťovala posvátná místa a dnes na těch nejsilnějších liniích, které se opakují zhruba po sto kilometrech, stojí největší katedrály.

Karol vzpomíná na manžele, co nemohli vůbec spát. Změřil jim, že si dům postavili přímo na křížení sv. Jiří. „I když existují nejrůznější stíniče, linie se vlivem Měsíce a planet neustále posouvají,“ popisuje Karol, že by jim tak musel domů chodit pořád posouvat i clonící desky. Nakonec tak dům raději se slevou prodali na firemní kanceláře.

Večer zemřít, ráno se narodit

Jak se během povídání dozvídám o dalších a dalších energiích a vlivech na člověka, které jsou všude kolem nás, postupně nabírám dojem, že ideální místo na život bude jen kdesi uprostřed deštného pralesa. Jak si však najít místo na postel někde v civilizaci, když navíc ani neumím všechny škodlivé vlivy měřit? „Podle pocitu. Spěte tam, kde vám je dobře,“ uklidňuje mne Karol. Sám má na dobrý spánek ještě jeden recept - před spaním se očistit, nebrat si stresy s sebou. „Každý večer zemřít a ráno začít nový život!“

Karol Gúgyela, původně elektroinženýr, se kromě měření zemského vyzařování zabývá mimo jiné alternativní medicínou, psychotronikou, různými masážními technikami, radiestézií (měřením elektrosmogu) a vyučuje v České škole Feng Shui. Založil holistické centrum zdraví BIOCENTRUM - NINURTA ve Zvoleně. Momentálně vlastnoručně staví podzemní přírodní dům určený pro terapii tmou.

Koukněte na:

www.biocentrum.sk http://www.rodovystatek.cz/zemske_vyzarovani.htm

Co říká o zemských energiích permakulturní zahradník Jaroslav Svoboda?

Planeta Země je živý organismus, který vyzařuje různé energie. Dá se říci, že všechny její energie jsou k něčemu dobré a mají svůj smysl v harmonickém řádu fungování přírody. S přírodou dokonale spojení tvorové, jakým býval i člověk, dobře cítí, jaké místo jim dělá dobře a kde se uloží k regenerujícímu spánku, a kde naopak moc dlouho pobývat dobré není. Všichni v sobě tento jemný senzor máme, bohužel mohl být zahrabán pod haldou nových, s opravdovým žitím moc nesouvisejících civilizačních návyků a nánosů, proto jsme o něm ani nevěděli.

Všechna stará stavení jsou postavena správně, žádné z nich není kříženo zónou sv. Jiří, zatímco naopak stará rituální místa jsou vždy dokonale na jejich kříženích. Naši předci asi neměli v rukou ohýbané svářecí dráty, ale přirozeně tato místa vnímali jako běžnou součást své každodenní reality, nepochybovali o jejich existenci, jen my jsme tuto schopnost dočasně ztratili, a znovu se jí učíme.

A můj osobní názor k silným křížením sv. Jiří, neboli ley liniím, neboli dračím žilám? Kdysi dávno na nich byla krásná "pohanská" místa se stromovými kruhy, která sloužila pro svatby a oslavy, a kontakt člověka se silami přírody a vesmíru. Z mocensko-politických důvodů byla "zaplácnuta" náboženskými stavbami, a z lidí byly cíleně formovány nevědomé ovečky. Kostely a boží muka tedy není to, co by mělo na těchto silových místech stát. Kontaktu s Bohem to neslouží. Jsou to místa vhodná pro stromy, louky, kameny, menhiry - aby síla Země proudila správně do svého okolí, rozlévala se po krajině a pomáhala lidem prohloubit jejich cítění a vědomí.“

Miluje seskok padákem. A možná proto podobně přistála i v naší redakci. Zčista jasna, znenadání a správně. A od té doby zůstala. Je spontánní, kreativní, veselá, takové věčné dítě, které snad ani nemá žádné starosti. Možná je to tím, že Markéta věří, že to, co si člověk opravdu přeje, se mu splní. Tak jaké potom starosti? Píše články (nejen pro Pravý domácí) o všem, co jí zajímá a v čem vidí smysl.

Profil Další články


Objednejte si předplatné
Předplatné