Blahodárné houpání zklidní duši miminek i dospělých

Když je miminko neklidné, často mu pomůže, že ho v kočárku nebo v náručí zlehka pohoupeme. Houpání totiž zklidňuje a navozuje pocit radosti. Je to pohyb, který nám všem dělá od malička dobře. Jenže čím jsme starší, tím méně si ho dopřáváme. Není to škoda?

Blahodárné houpání zklidní duši miminek i dospělých

Houpání v interiéru i na zahradě

Blahodárný vliv houpání na náš fyzický i psychický stav jsme si všichni v různých situacích vyzkoušeli. Například na nafukovací matraci na moři, v houpacím křesle, v zavěšené síti na zahradě nebo třeba na dětské houpačce. Zkuste si ten pocit na chvíli v klidu vybavit. Každý má rád jinou intenzitu, ale pocit je stejný.

A nyní si představte, že ho můžete kdykoli znovu zažít v pohodlném Hojdavaku. Na výběr jich je celá řada a všechny závěsné vaky jsou vyrobeny z pevného a zároveň velmi příjemného materiálu. Zútulní každý interiér nebo zahradu. Společně s příslušenstvím, jako jsou závěsná lana, háky nebo stojany, je možné je instalovat v jakémkoliv prostoru doma i venku.

Požitek pro tělo i duši

Obě závěsná křesla jsou dokonalým požitkem pro uvolnění těla i duše a pro děti úžasnou zábavou. Možná máme houpání v sobě už od doby pobytu u maminky v bříšku, kde byl tento rytmický pohyb součástí každého jejího kroku. Zklidňuje nás také pravidelné dýchání, šumění biologických procesů v těle a v neposlední řadě tlukot srdce.

Všechny tyto přirozené a zároveň nezbytné procesy mají svou rytmiku a pravidelnost. Stejně jako houpání. Vyzkoušejte Hojdavak a zjistěte, jak udělat dobře sobě i ostatním členům rodiny.

Vybere si každý

Nejlépe si pohupování užijete v tichu nebo při poslechu oblíbené hudby. Ale stejně pohodlně a příjemně ze závěsného houpacího vaku můžete sledovat i oblíbený film nebo si v něm třeba číst. Pro děti je houpání zcela přirozený pohyb, který zklidňuje nebo vybízí ke hře a navozuje pocit štěstí.

"Těm nejmenším pořiďte například Hojdavak Baby, ke kterému náleží pružina, jež krásně pomůže s utišením a uspáním miminek," říká Petra Holá, zakladatelka firmmy Hojdavak. "Pro větší děti vážící do 50 kilogramů je ideální houpadlo Hojdavak Junior, který mimo jiné podporuje aktivní hru a fyzickou zdatnost. A dospěláci si vybírají mezi Hojdavakem Maxi do 120 kilogramů a Hojdavakem Maximus do 140 kilogramů."

Petra Holá

Značku Hojdavak založila Petra Holá na mateřské. První houpadlo ušila pro své děti. Pak si díky němu slibně rozhoupala další kariéru a začala ostatním maminkám nabízet, co se jim doma osvědčilo. Vsadila na české certifikované tkaniny, šikovné české ruce a také na co nejlepší péči o zákazníka.

Značka Hojdavak se už více než 9 let specializuje na funkční, praktické, oku i duši lahodící závěsné textilní houpací vaky pro malé i velké. Více zjistíte na hojdavak.cz nebo na Facebooku.

Článek vznikl ve spolupráci se značkou Hojdavak a její zakladatelkou Petrou Holou.

PDČ_Razítko děkujeme za spolupráci

Už od malička jsem všem říkala, že budu spisovatelka. Jenomže život mi připravil úplně jinou cestu a já se dlouhá léta pohybovala ve světě marketingu a obchodu. Teprve když mi došlo, že můj sen a s ním i smysl života se mi začíná až příliš vzdalovat, začala jsem se krůček po krůčku vracet k psaní.

Mou vášní je zahrada, proto píšu nejraději o tom, co pěstuju, upravuju, stříhám a přesazuju. Vážím si šikovných lidí a zajímám se o jejich tvorbu a tvoření. Miluju knihy, dokážu o nich vášnivě mluvit celé hodiny a s radostí o nich i píšu. No a když nepíšu, sbírám inspiraci na výletech za historií a toulkách přírodou a fotím květinové portréty.

A protože Pravý domácí časopis je mou srdeční záležitostí a jeho zakladatelku Petru Kruntorádovou znám už celé roky, najdete mé texty často právě na jeho stránkách.

Profil Další články


Objednejte si předplatné
Eshop last minute