4 rady na vánoční dárky

Máme tady další sérii tipů na dárky. Všechny zabodovaly v soutěži pro začínající podnikatele „Rozjezdy roku“. Třeba s takovými bobky bude váš ježíšek opravdu originální…

4 rady na vánoční dárky

Živé bobky

Už indiáni v Jižní Americe uchovávali semena v kuličkách hlíny, zkrátka v takovém bobku. Podobné kuličky z hlíny, jílu a dalších přísad se semínky je možné pořídit v dárkovém balení. Když se o něj jeho majitel pěkně stará, dopřeje mu vodu a sluníčko, brzy takový bobek ožije. Mohou se z něj vyklubat květy pro radost i bylinky do kuchyně.

www.bobky.cz

Krásu z pásu

Většina bezpečnostních pásů ze starých aut končí ve spalovnách. Tereza a Vojtěch Lstibůrkovi pro ně ale vymysleli úplně nové využití, šijí z nich originální tašky, kabelky či peněženky. Věří totiž, že i vysloužilé a nepotřebné materiály je možné nápaditě zpracovat a dát jim nový smysl. „Zachraňují při nehodách naše životy. My je zachraňujeme před jejich neúprosnou likvidací.“

www.zaspas.cz

Ušij si sám

Na vlastnoručně ušitém polštářku se hned lépe usíná. A zvládne ho kdejaká malá švadlenka. Zvlášť když je materiál pěkně připravený, návod srozumitelný. Nebo co takhle vánoční výzdoba? Šití stromků, kouliček nebo zvonků vás i děti bude určitě bavit.

www.galanteriecb.cz

První pexeso

Tak tohle pexeso mohou začít hrát i ti nejmenší. „Šiju to, co bych si sama přála pro svou malou dceru nebo děti mých přátel, ale nikde nemohu najít v takové podobě, která by se mi líbila,“ říká jeho autorka Adéla. Vymýšlí i látkové kostky nebo dečky „muchláčky“ a nebojí se žádné výzvy.

www.fler.cz/apau