2 postupy díky kterým ušetříte

Domácí „tablety“ do myčky za pusu

2 postupy díky kterým ušetříte

Tablety do myčky byly jednou z těch méně příjemných položek na mých účtenkách. Pro ty z vás, co jako já raději utratí peníze za jiné hezké věci, je tady recept na „tablety“ do myčky za pusu. Navíc s tímto prostředkem už nebudete muset používat jiné prostředky na mytí a změkčování vody, ani proti vodnímu kameni. Všechno je v tom, all inclusive.

Tenhle postup se mi po různém zkoušení osvědčil v myčce úplně nejlíp, nádobí se po něm leskne jak z reklamy.

Na jeden cyklus budete potřebovat:
  • 1 lžičku práškové sody
  • 20 ml 5% roztoku kyseliny citronové
  • 50 g tablet kuchyňské soli (ty se postupně rozpouštějí a zůstávají v myčce na mnoho dalších cyklů)
  • 2 lžíce kyseliny citronové

1 lžičku práškové sody dejte do dvířek, tam, kam běžně dáváte tabletu.Kuchyňskou sůl v tabletách nasypte do nádržky k tomu určené na dně myčky. 5% roztok kyseliny citronové si můžete vytvořit do zásoby: v litru vody rozmícháte 50 g kyseliny citronové. 20 ml nalijte do pravých dvířek na leštidlo. Pro extra lesk můžete rovnoměrně na dno myčky rozsypat 2 lžíce kyseliny citronové.

Normálně spusťte cyklus, teď si můžete dát nožky nahoru a relaxovat, máte další zářez v boji proti předraženým výrobkům nadnárodních korporací. Jen tak dál! :)

Domácí tekutý písek

Co se týče pořádku, tak to osobně moc nehrotím. Na druhou stranu, že bych musela mít na jídelní stoličce mé nejmladší ratolesti rajskou z léta, to také nemusím. Takže si ukážeme, jak doma vyrobit účinný čisticí prostředek, protože když je špína zažraná a skvrna hnědá, tak se to fakt nedá… A tak jsem míchala, až umíchala, eko, levné, účinné, voňavé a hlavně naše.

Budete potřebovat:
  • 1 díl domácího gelu na praní  neboli slizu (návod v 7. čísle PDČ nebo na mých stránkách)
  • 1 díl jedlé sody
  • pár kapek éterického oleje Rozmarýn

Do domácího gelu na praní postupně přidávejte jedlou sodu, až vytvoříte hustotu podobnou cukrové polevě na perníčky. Přikápněte rozmarýnku, která působí antibakteriálně, fungicidně, antisepticky (takové přírodní Savo). A máte hotovo.

Teď ještě vyvinout nějaký prostředek, aby vám to rodinní souputníci vzápětí neuprasili…

alena-thomas.jpgAutor:  Alena Thomas

Další návody v knize „Děláme si to doma sami“

Koukněte na:

www.home-made.cz www.essential.cz – pokud nemůžete sehnat některé ingredience, tady určitě pochodíte www.facebook.com/HomeMadeCeZet