Nomen omen – jméno jako znamení

Jste spokojeni se svým jménem, nebo jste už od dětství vyčítali rodičům, že vás vystavili posměchu spolužáků a připravili vám pekelná muka? Uvažovali jste někdy o tom, že se necháte přejmenovat? Karmické numeroložky hlásají, že změna jména vám od základů změní život! Ačkoli se už léta věnuji numerologii, jmény jsem se nikdy podrobně nezabývala. Ovšem až do doby, kdy jsem zaměstnala mladou ženu, která mě přivedla na zajímavou cestu. Dostala se jí totiž do rukou kniha, jež podrobně popisuje význam jednotlivých jmen a předurčuje možnosti životních úspěchů či krachů. Díky podrobnému prozkoumání svého jména i příjmení se rozhodla, že si je pro jistotu změní. Věří totiž, že tím odvrátí nepřízeň osudu a obrátí svůj život k lepšímu.

Nomen omen – jméno jako znamení

Úředně změna jména ale není jednoduchou záležitostí. Je třeba podat písemnou žádost na matriční úřad s předložením veškerých požadovaných dokumentů a odůvodnění. Pokud se jedná o úpravu hanlivého příjmení, zaplatíte minimální poplatek, v ostatních případech však již podstatně vyšší a pochopitelně ne vždy vám bude ve vašem přání vyhověno.

Jméno jako karmický kód

 

Když se tak nad tím zamýšlím, své opodstatnění to rozhodně má. Máme své datum narození a své jméno, což jsou neměnné kódy, které nás provází celým naším životem. Mají v sobě určitou energii a jisté vyzařování. Už několikrát byly popsány dost podobné osudy lidí se stejnými daty či jmény. Je to snad náhoda? Vše vychází z určitých daností, které popisuje oblíbená numerologie. Stačí jen udělat ciferný součet, vše přepočítat na jednoduchá čísla a znát jejich významy. V případě jmen snadno převedeme jednotlivá písmenka na číslice podle tabulky, která je dostupná i kdekoli na internetu, a postupujeme obdobně. Existuje spousta literatury, která uvádí různé techniky a postupy, přičemž výsledky jsou více než zajímavé.

Karmická numerologie se věnuje čtení osudu z data narození i ze jména. Datum narození si asi těžko změníme, to už není v naší moci. Navíc se říká, že jsme si ho vlastně vybrali sami, když jsme se tlačili na svět, a i tehdy působilo mnoho vlivů a okolností. Ale jméno si změnit můžeme. Pokud i medicína dokáže nejen diagnostikovat, ale také léčit, proč by nemohla jistou léčbu nabídnout i karmická numerologie, třeba právě změnou jména? Prokazatelně vždy se něco v životě člověka, který se nechal přejmenovat, nebo se mu přirozeně změnilo jméno sňatkem, změní, a to buď k lepšímu, nebo k horšímu. I nová volba jména je dobrovolná volba vlastního osudu a nové cesty. My sami jsme přece strůjcem našeho štěstí.

Samozřejmě nemůžeme všechno svádět na nevhodné jméno. To by byla ta nejpohodlnější varianta. Souvislostí je totiž mnoho a nejlepší je vždy věřit tomu, že všechno souvisí se vším. Zkuste se jen, milé ženy, zamyslet nad tím, jak se vaše životy změnily po sňatku, kdy jste přijaly jméno svého milovaného muže. Dařilo se vám hned se krásně podepsat novým jménem? Líbí se vám vaše nové příjmení? Co vám do života přineslo? Nechci se ptát pouze žen, i muži občas udělají výjimku a rádi přijmou jméno své vyvolené.

Změna jména jako cesta k lepšímu osudu

Žena, kterou jsem zmiňovala, mě zaujala svou potřebou změnit si úředně jméno, nebo najít životního partnera s ideální kombinací čísel v příjmení, které jí v případě sňatku přinesou požadovaný výsledek. Jistě není náhoda, jakého člověka si přitáhneme do života, ale jít prvoplánově po číslech? To by mě věru nenapadlo, ale vlastně proč ne? Změna jména po svatbě přináší opravdu velký obrat v životě každého člověka. Dost často se stává, že ženě zůstanou stejné iniciály, protože si „náhodou“ vybere partnera s příjmením, které třeba nejen začíná na stejné písmeno, ale i podobně zní, obsahuje shodná písmenka nebo je dokonce i nachlup totožné, a to aniž by ti dva byli příbuzní.

Některým ženám se po uzavření manželství a přijetí nového jména obrátí život k lepšímu, některé si ovšem výrazně pohorší. Neznám však nikoho, kromě oné dívčiny, kdo by si vybíral pro svůj život jméno partnera, nikoli jeho samotného. Ovšem už samotné jméno v sobě nese svůj jasný a čitelný význam. Nedávno jsme s kamarádem řešili, jak mnohá příjmení krásně popisují povahu nebo třeba i povolání daného člověka. Vždyť už i naši předkové v tom měli jasno. Co třeba takový božský Kája, pan doktor sexuolog Šuk nebo nádherně oduševnělý Dušek? Takových příkladů bychom našli miliony. Někdy se i stane, že je člověk pravým opakem svého příjmení a rozhodně nedělá čest svému jménu, vždy je ale patrná jasně čitelná souvislost pro každého, kdo má zájem tu souvislost najít. Zkuste to sami a nebudete se stačit divit.

Já po změně jména nijak netoužím. Ačkoli jsem již dnes rozvedená, změnu příjmení po sňatku vnímám jako pozitivní a přínosnou. Začala jsem se konečně vlastními silami, krůček po krůčku, někam posouvat. Numerologicky mi mé nové příjmení vychází obdobně, ale v jistých součtech je pro mě daleko lepší. Jsem s ním zkrátka spokojená. A vlastně i se svým křestním jménem, a to i přesto, že jsme v nejbližší rodině Taťány hned tři.

Jak vybrat jméno pro své dítě?

Jméno Taťána má u nás tradici. Jmenuje se tak moje maminka i moje dcera. A aby toho nebylo málo, můj otec, bratr i jeho syn sdílí rovněž stejné jméno, a to Jiří. Toto jméno náleží i několika strýčkům v naší rodině. Tak už to obvykle bývá, že jména se v rodině dědí. Kromě toho, že se to občas plete a je třeba vkládat zkratky nebo přívlastky a vymýšlet, jak koho oslovovat, je možná dobré se zamyslet i nad tím, jak je to vlastně z hlediska sdílení podobného karmického kódu a umění toto jméno nosit.

Já osobně bych už nikdy nepojmenovala svým jménem také své dítě. U dcery k tomu došlo vlastně úplnou „náhodou“. Všichni jsme si mysleli, že to bude kluk, tehdy jsem ultrazvukem neměla zjištěno pohlaví, mělo to být překvapení, a to také bylo. Měli jsme vybrané jméno pro kluka, bohužel opět stejné, po otci. Moje dcera neumí jméno Taťána nosit a není s ním spokojená, přesto jsme jaksi „taťánsky“ vzájemně propojené. Podepisuje se ale zásadně Táňa (já se podepisuji úředně Taťána, ale nechávám si říkat Táňa) a neustále si už od dětství pro sebe vymýšlí nová jména a přezdívky. Tuším, že ona je na nejlepší cestě nechat se přejmenovat…

Svému synovi jsem dala jméno Bruno. V žádném případě ne po otci. I když bych si dříve nikdy nepředstavila, že by se zrovna takhle mohlo jmenovat mé dítě, najednou to prostě přišlo. A musím uznat, že to jméno se k němu skvěle hodí. Kamarád třeba přiznal, že vybíral podle numerologických příruček a počítal tak dlouho, až přepočítal. Celou dobu se snažil vyhnout rádoby nepříznivým karmickým nuancím, až stejně nakonec ve vybraném jméně jsou a nikdo to dnes neřeší. Nakonec je to vždy tak, jak to má být. A jaká jména jste dali svým potomkům vy? Podle jakých kritérií jste vybírali?

Stejná jména a stejné energie se přitahují

 

Určitě jste si všimli, že v určitých obdobích svého života nebo třeba i po celý svůj život k sobě přitahujeme osoby se stejným jménem či jen se stejnou vibrací jména, což zjistíme teprve až z numerologického výpočtu. Jistě není náhoda, že oba otcové mých dětí se jmenují Jan, že moje sestřenice chodila postupně asi se čtyřmi chlapci, kteří nesli jméno Michal nebo že neustále potkávám nové lidi, kteří mají určitá konkrétní, opakující se jména. To když se objeví někdo se jménem, na které nejsem zvyklá, teprve zbystřím.

I v redakci Pravého domácího časopisu se setkávají lidé se stejnými jmény. Například zde máme zvýšenou koncentraci Markét. Jak si to vysvětlit? Zcela jednoduše. Markéta je totiž pravá domácí žena! Je praktická, velice schopná, obětavá, se smyslem pro rodinu a harmonickou soudržnost. K tomu není co dodat, že? Zkuste porovnat všechny Markéty, co znáte, sedí to na ně? Markéty, které znám já, jsou naprosté pohodářky, dokonce se tak jmenuje i jedna moje blízká kamarádka. Vnímám ji jako dokonalou matku i manželku, zvládá perfektně domácnost i svoje záliby, je zodpovědná, snaživá, nefňuká, všechno vidí pozitivně a dokáže být k sobě i dost tvrdá. Zvládá hodně věcí najednou a nemá s ničím problém. Je společenská, komunikativní, přátelská.

 

Je astroložka, kartářka, vykladačka snů, básnířka a začínající spisovatelka, vášnivá čtenářka, maminka dvou dětí, milovnice přírody, zvířat, hudby, historie, konspiračních teorií a umění všeho druhu. Pracuje jako externí redaktorka několika časopisů, věnuje se také poradenství v oblasti zdravé výživy, bylinkaření či aromaterapii.

Profil Další články


Objednejte si předplatné
Předplatné